Jak jistě každý ví, solární panely vyrábí energie pouze přes den, jenže co sní, když většina z nás musí pracovat, takže energie by pouze utíkala zadarmo do sítě bez našeho užitku. Proto nastává čas hybridních fotovoltaických elektráren, energii vyrábíte přes den, když nejste doma, ukládáte ji do baterií a spotřebujete ji, až kdy ji budete opravdu potřebovat. A co když sluníčko nesvítí? Nevadí hybridní měnič se automaticky připojí k síti NN, potřebnou energií v případě nedostatku energie v bateriích nebo panelů nám dodá. Říkáte si, že akumulátory jsou příliš drahé, to je pravda, ale nyní na ně dostanete podporu z programu zelená úsporám. Je také pouze otázkou času, kdy solární baterie budou mnohem dostupnější, stejně jako fotovoltaické panely klesli během 5 let na třetinovou cenu, i  tady očekáváme stejný trend.

Od roku 2016 s dotací až 165 000Kč z programu nová zelená úsporám.

Přemýšlíte jak uspořit za energii?

Pak popřemýšlejte o hybrídní fotovolatické elektráně! Několik výhod pro začátek:

 1. Na rozdíl od klasických fotovoltaických elektráren spotřebujete veškerou vyrobenou energii.
 2. V případě výpadku sítě NN budete mít dostatek elektrické energie pro PC, chod plynového kotle, světel či čerpadel. (sousedi budou koukat, jak to že Vy svítite a oni ne.
 3. Nepotřebujete žádná povolení od distributora ČEZ,EON, není třeba licence ani žádných jiných povolení a schvalování, hybridní fotovoltaická elektrárna je galvanicky oddělená od sítě NN.
 4. Pokud máte dostatek energie, hybridní měniče automaticky směrují energii do energeticky náročných spotřebičů jako jsou pračka, myčka, ohřev TUV a další.
 5. Absence absurdních poplatků za výrobu a spotřebu z OZE, či za distribuci přebytků do DS.
 6. V případě nedostatků elektrické energie z fotovoltaických panelů nebo akumulátorů hybridní měnič automatický během několika málo milisekund připojí systém k sítí NN.
 7. Velkou výhodou hybridních elektráren je možnost jejich rozšíření o další panely dle Vašich finančních možností, stejně tak lze jednofázový systém rozšířit na dvou či třífázový.

Naše hybridní elektrárny:
Hybridní elektrárny stavíme od roku 2013, zpočátku to byly spíše menší instalace ostrovního typu pro nadšence, kteří chtěli více či méně být nezávislí na distributorovi elektrické energie.
Od té doby se ale hybridní elektrárny významně změnily, nyní s přichodem IT technologií a vývojem baterií a také díky dotačnímu programu z NZU dnes stavíme hybridní elektrárny jako sofistikované systémy s desetiletými zárukami na baterie, monitoringem výroby a spotřeby, aplikacemi pro mobilní telefony, s ukládání přebytků do elektromobilů, TUV atd.
Používáme měniče SOLAX, RCT, Victron, GOODWE, Imeon, baterie BYD, Pylontech, Triple Power, LG. Podívejte se na naše instalace na náš Instagram.

 • Fotovoltaický panel Amerisolar AS 6P30 280W

  0 out of 5
  2.600,00  bez DPH
 • Hybridní měnič Infinisolar 48V 3kW Plus

  0 out of 5

  Kombinovaný hybridní měnič, který umí pracovat v ostrovním režimu, zálohovaném AC generátorem nebo veřejnou sítí. Obsahuje solární regulátor MPPT až do napětí 500Voc ! Konec sérioparalelního řazení FV panelů. Máte-li dostatečně velkou jižní střechu, můžete si tam dát až 18 panelů (v sérioparalelním řazení 2×9, a až 54! panelů v případě využití východní, jižní i západní části budovy). Měnič umí pracovat i bez baterií, pro plynulý chod při oblačném počasí je ale třeba baterie s kapacitou alespoň 2kWh. Větší kapacita baterií zlepšuje efektivitu využití sluneční energie, doporučujeme na bateriích nešetřit.

  33.000,00  bez DPH